Böcek ilaçlama konusunun en önemli ilaçlama unsuru olan Fare hayvanlar arasında kemirgenler grubuna dahil olan ve memeli canlı türü arasında yer almaktadır. Doğurarak çoğalan ve yavrularını sütle besleyen canlılardır. İnsanlara verdikleri zararlardan ve hastalık ve sağlık acısından çeşitli maddi ve manevi zararla verdiklerinde zararlı olarak nitelendirilirler. Fareler genelde yaz aylarında dış alanlarda yani ev ve iş ortamlarının dış alanlarında besin ve yiyecek ararlar. Kış ayının ve soğukların baş göstermesi ile aynı zamanda besinde ciddi bir azalmanın olması bu zararlıları bizim yaşam alanlarımıza yönlendirmektedir. Genelde kırsal alanlarda bu zararlılar besin ve barınacak yerleri daha geniş olduğundan insanların yaşam alanlarına fazla girmezler.

Kentsel alanlarda ise kısıtlı alan ve besinin az olmasından bu zararlılar insanların ev ve iş alanlarına yönelmektedir. Genelde farelerin farklı türleri insanlar için sorun teşkil etmektedir. Bu türler ev faresi, lağım faresi, çatı faresi, kör fare, tarla faresi, kanguru faresi, orman faresi, çöl faresi, kaya faresi, su faresi, pamuk faresi, hamster, sıçan gibi türleri mevcuttur. Bu fareler bazen ev bazen iş bazen de kırsal çalışma ve ekim alanlarımızda baş göstererek zararlarını maddi ve sağlık sorunları olarak göstermektedirler. Tabi kentsel alanlarda daha çok ev faresi olarak nitelendirdiğimiz fındık faresi türü ile karşılaşmaktayız. Bu canlılar hem aktif hemde iştahlı olduklarından günün her saati yemek yemek ve bir yerleri kemirmekle zamanını geçirirler. Farelerin diş yapıları sürekli olarak uzama ve hızlı yenilenmeden dolayı bu canlının sürekli olarak bir şeyleri kemirme ihtiyacı olmasına neden olmaktadır.

Bu canlılar ev ve iş ortamında her yere girip çıktıklarından dolayı hijyende ciddi sorun teşkil etmektedir. Bunun yanında sürekli bir yerleri kemirerek zarar oluşmasına neden olmaktadır. Bunun yanında gıdalarımızı tüketip hem maddi hasar oluşmasına neden olmakta hem de mikrop ve hastalık etmeni unsurları gıdalara bulaştırmaktadır. Bu zararlıları mümkün oldukça yaşam alanlarımızdan uzak tutmamız gerekir. Buda düzenli ve bu zararlının varlığını fark ettiğimiz anda hemen ilaçlama yaptırmamıza bağlıdır. fare ilaçlama işlemleri bilgili ve deneyimli kişilerce yapılması hem bu zararlının ev ve iş alanlarımızdan uzaklaşmasını sağlayacak hemde uygun ve insan sağlığı acısından doğru yapılan ilaçlama ile zarar verme durumu olmayacaktır.fare ilaçlama firması olarak çağrınıza 7/24 cevap vererek deneyimli personelimiz ile en uygun fare ilaçlama yöntemlerini kullanarak sizi bu zararlıdan kurtaracağız.

FARE İLAÇLAMA NASIL YAPILIR ?

Bilindiği gibi fareler çok akıllı hayvanlardır.Bu sebepten dolayı bu hayvanlarla mücadele ederken çok dikkat edilmesi gerekmektedir.Yapılması gereken bir kaç işlem vardır.Bunlardan bazıları ;

İstasyon yöntemi

Canlı Kapan  olarak karşımıza çıkmaktadır.Şuan mevcut kullanılan en yaygın Sağlık Bakanlığı onaylı fare ilaçlama metodu istasyon yöntemi olmaktadır ve belirli noktalara fare kutuları dizilerek yapılmaktadır.Kurulması uzmanlık gerektirir ve mutlaka fare ilaçlama konusundan anlayan profesyonel kişilerin yapması gerekmektedir.Aksi takdirde istasyon sayısı ne kadar fazla olursa olsun başarı oranı çok düşük olacaktır.

FARE İLAÇLAMA SONRASI YAPILMASI GEREKENLER

Fare ilaçlama sonrası yapılması gereken işlemlerin başında istasyonlara kesinlikle dokunmamak ve yerlerinin değiştirilmemesi gelmektedir.İlaçlama personeli bu istasyonları metrekare ve farelerin geçiş yollarına göre koymakta bu sebepten dolayı kesinlikle yerinden kıpırdatılmaması gerekmektedir.Mevcut fare sorunu evinizde ise mutlaka ilaçlama sonrası farelerin eşyalarınızın üzerinde dolaşmasını göz önünde bulundurarak tek tek hijyenik şekilde yıkanmalı ve bu işlem yapılmadan kesinlikle bu eşyalar ve ürünler kullanılmamalıdır.

FARELER İNSANLARA ZARAR VERİR Mİ ?

En çok merak edilen konu olarak karşımıza çıkan bu durum kesinlikle önem verilmesi gereken bir husustur.Evet bazı fareler insanlara birebir zararda verebilir ve ya dolaylı olarak yiyeceklerinize hastalık bulaştırması sonucu sizlere zarar verebilir.Farenin boyutu ne olursa olsun kesinlikle ilkel yollar ile çözüm aramayınız ve uzman böcek ilaçlama personeline başvurunuz.

İstanbul’da Fare İlaçlama

İstanbul fare ilaçlama, kirli alanlarda yaşamaları, kapalı alanlarda korku oluşturmaları ve kemirgen özellikleriyle çeşitli zarar verme potansiyellerine sahip olan fareleri etkisiz hale getirmek için ihtiyaç duyulan uygulamalardır.

İstanbul Fare İlaçlama Mücadele Yöntemleri

İstanbul’da fare ilaçlama yapan profesyonel bir haşere ilaçlama firması olarak her duruma özgü en uygun ve en kaliteli teknikleri izlemekteyiz. Farelerle mücadele için kullandığımız yöntemler sıvı ilaçlama, katı ilaçlama ve istasyon yöntemleri olarak sıralanmaktadır. Diğer tüm haşerelere karşı olduğu gibi farelere karşı en etkili ilaçlama tekniği sıvı ilaçlamadır.

Farelerin Genel Özellikleri

Farelerin boyutları ortalama olarak 5-50cm arasında değişebilir. Dişleri oldukça keskin ve kemirgen bir yapıya sahiptir. Dişlerinin uçları kırıldıkça, dişler uzamaya devam eder ve sürekli yinelenen bir durum oluşur. Vücut yapıları oldukça esnektir. Bu yüzden kendi boyutlarının 3’te 1’i kadar olan deliklerden bile geçebilirler. Bu yüzden farelerin insanların yaşam alanlarına sızmaları oldukça kolaydır.

Fare İlaçlama Yapılmadığı Takdirde Karşılaşılabilecek Çeşitli Zararlar

Fare, pistir. Yaşadığımız çevreye mikrop taşır. Kemirgen özelliğe sahip olmaları da onları tehlikeli hale getirecektir. Örneğin; bitki köklerini kemirmeleri, elektrik kablolarını kemirerek yangın çıkarmaları, ev içerisindeki bazı eşyaları dişlemeleri, ahşap yapıları kemirerek çökmesine sebep olmaları gibi birçok ekonomik sorunun tetikleyicisi halindedirler. Bu yüzden İstanbul fare ilaçlama hizmetinin ne kadar önemli olduğunun farkında olmak gerekir.

Garantili bir haşere ilaçlama firması olarak İstanbul’un her ilçesine yönelik en geç iki saat içerisinde fare ilaçlama desteği ulaştırmaktayız.

Fare ilaçlama 

Dünyanın en iğrenç en mide bulandırıcı hayvanları olarak görülen fareler geçmişten beri insanlara birçok zararı dokunan insanları ölümcül hastalıklara yakalanmasına sebep olan canlılardır. Fareler esnek vücut yapısı ile her türlü küçük deliklerden açık alanlardan geçerek buralardaki besin maddelerine eşyalara uzanabilen canlılardır. Fareler kemirgen ön dişleri ile sadece besin maddelerini değil aynı zamanda evdeki ya da yaşam alanımızdaki eşyaları giysileri kitapları da kemirebilen canlılardır. Fare denilen canlılar güçlü ön ayakları ve keskin tırnakları sayesinde çok hızlı koşabilen ve her türlü yüksekliğe tırmanabilen canlılardır. Bu kemirgenler evlerimize genellikle dışarıdan ya da kanalizasyon yoluyla ulaşırlar ve geldikleri yerlerdeki tüm mikropları evlerimize taşırlar. Genellikle bu canlılar pis kirli mikropların bol bulunduğu kanalizasyonlarda kuytu köşelerde ve gözle göremeyeceğimiz yerlerde yaşamaktadırlar.

Buralarda yaşayan fareler taşıdıkları mikroplarla insanlara veba tifüs verem astım gibi hastalıkları bulaştırırlar ve bu hastalıkların tamamı ciddi ve inşaları ölümü dâhil götürebilecek hastalıklardır. İnsanlar bu canlıların zararlarından kurtulabilmek için milyonlarca yıldır tek başına bireysel mücadeleler vermektedir. İlkel yöntem olan fare kapanları ile çözümler bulmaya çalışmaktadır. Fakat bunların hiçbiri etkili ve kalıcı çözümler değildir. İlkel yöntemler fareleri azaltmak yerine bazen sadece insanlara zarar veren yöntemler olarak kalabilmektedir. Günümüzde artık bu gibi yöntemler kullanılmamakta insanlar fare ilaçlama konusunda daha bilinçli bir şekilde hareket etmektedirler. Güvenebileceği sağlam ilaçlama firmaları ile anlaşarak fare ilaçlama konusunda gönül rahatlığıyla evlerini iş yerleri bu firmalara bırakabilmektedirler.

Fareler Hakkına Bunları Biliyormuydunuz ?

Fareler 1 yılda dünya yiyecek stoğunun 1/5 ini yiyerek ve ya dışkılarını bırakarak kullanılmaz hale getirirler.
Günlük aktivitelerinin %2 sini insan yapımı maddeleri kemirerek geçirirler.Kemirmek fizyolojik açıdan fareler için bir gereksinimdir.Ergin bir kemirgenin dişleri yılda 10 cm uzyabilmekte ve bu uzamayı avantajlı hale getirebilmek için dişlerini törpüleyerek sert cisimlerde keskin hale getirirler.Aksi halde uzayan dişler hem çeneyi parçalar hemde besinleri yemesini zorlaştırır.Kablo kemirmeleri sonucu kopmalara,yangınlara,makinelerin durmasına,ve üretim kayıplarına sebep olurlar.Hastalık etmenlerinin mikroplarını taşırlar.Bulaştırdıkları hastalıkların bazıları: veba, tifüs, kolera, kuduz bir fare günde 40-100 arası idrar damlası bırakır.Populasyonlarının yoğun olduğu yerlerde insanlara saldırırlar.Sıçanlar ısırdıkları yerde cm2 ye 500 kg baskı uygularlar ve saniyede 6 kez ısırabilrler.
Kemirgenler güneş battıktan bir saat sonra faliyete başlarlar.

WPShout was here.